Для чого потрібен автомобільний інвертор?

В умовах швидкого ритму життя великих міст, багато людей проводять значну частину свого часу в автомобілі: за кермом або в якості пасажира. Тому, цілком логічним здається бажання зробити цей час максимально комфортним. Приклавши невеликі зусилля, ви зможете зробити так, що навіть тривалі поїздки і подорожі на автомобілі можуть стати зручними. Мабуть, однією з найбільш поширених проблем з якою ви можете зіткнутися в дорозі - це відсутність мережі в 220 вольт, а це значить, що ви не можете користуватися більшою частиною звичної побутової техніки. Ви можете зарядити смартфон і інші гаджети за допомогою портативної акумуляторної батареї або від автомобільного прикурювача. Але що робити в тому випадку, коли вам необхідно взяти з собою ноутбук, або якусь іншу техніку, яка працює від однофазної мережі? Акумулятори, які використовуються для автомобіля є джерелом постійного струму з вихідною напругою 12 вольт, рідше 24 вольта. Вирішити цю проблему можна досить просто, вам досить купити автомобільний інвертор.

Інвертор - це обладнання, за допомогою якого відбувається перетворення вхідної постійної електроструму з напругою 12/24 вольт у вихідний змінний струм з напругою 220 вольт і частотою 50 Гц. За допомогою перетворювача напруги ви зможете отримати електроенергію, яка необхідна для того, щоб змогла працювати велика частина побутових електроприладів.

Принцип дії автомобільних інверторів нічим не відрізняється від роботи звичайних перетворювачів напруги. Залежно від форми вихідного сигналу дане обладнання розглядаються на дві категорії:

  • Пристрої з чистою синусоїдою.
  • Пристрої з модифікованим синусом.

Ті моделі, які створюють на виході чисту синусоїду призначені для використання з високочутливої ​​технікою і обладнання з високою точністю. Варто враховувати, що така техніка має особливості. Наприклад, більш висока вартість, великі габарити і масою, а рівень ККД може бути нижче. Використовувати перетворювачі з чистим синусом варто з тією технікою, для такої важлива форма вихідного сигналу. До такого обладнання коштує віднести лабораторні, телекомунікаційні, а також вимірювальні прилади, медичну апаратуру, а також професійну аудіо-та відеотехніку.

На той випадок, якщо ви не плануєте використовувати що-небудь з перерахованих вище пристроїв, ви можете віддати перевагу тим апаратам, які на виході забезпечують сигнал спрощеної форми. Велика частина побутової техніки та електроприладів відмінно працює за рахунок електроструму з модифікованим синусом. Більш того, для тієї техніки, яка обладнана імпульсними блоками живлення подібне енергоживлення буде кращим. Це комп'ютерна техніка, зарядні пристрої, телевізори і т.п.

Щоб правильно підібрати автомобільний інвертор, вам варто правильно розрахувати необхідну потужність агрегату. Є кілька моментів, які необхідно враховувати при підборі автомобільного перетворювача. В першу чергу, важливо, щоб потужність пристрою була вище, ніж підключене до нього навантаження. Це найважливіша умова, адже інакше підключені споживачі просто не будуть працювати. Для початку необхідно пристрій, з достатнім запасом потужності. Важливо, щоб сумарна потужність підключених через інвертор споживачів в поєднанні з бортовою електронікою не перевищувала потужність генератора. Це необхідна умова для коректної роботи всіх пристроїв.

Автоінвертор, розрахований на 150-200 Вт - це малопотужна техніка, яка відрізняється доступною потужністю, зазвичай підключається через прикурювач авто. Його рекомендується використовувати для невеликих приладів і побутової техніки.

Автоінвертори з більшою потужністю підключають окремо за допомогою спеціальних проводів. З їх допомогою можна живити персональний комп'ютер, електричний інструмент, і т.д. У тому випадку, якщо ви розглядаєте можливість одночасного підключення декількох приладів до інвертору, вам варто підсумувати потужність всіх споживачів. Перетворювачі з високою потужністю - це не найкращий вибір в тому випадку, якщо підключати до нього ви будете малопотужну техніку, адже подібне обладнання не є практичним, а ККД не такий високий.

Необхідно приділити особливу увагу до процесу установки перетворювачів. Це повинно бути чисте сухе місце на видаленні від джерел тепла і потоків гарячого повітря. Також необхідно простежити, щоб нічого не знаходилося поруч з вентиляційними отворами. Необхідно правильно підключати інвертор до автомобільної мережі і враховувати його полярність. Неправильне підключення може призвести як мінімум до вигоряння запобіжника, який розташований на вході перетворювача. Як максимум, подібна помилка може призвести до виникнення пошкоджень або повного вигоряння мережі вашого авто. Не варто підключати автоперетворювач, який розрахований на роботу з напругою 12 вольт до вантажних автомобілів, які працюють з напругою 24 вольт. Подібне правильно працює і у зворотному напрямку. Перед тим як підключити перетворити напруги в акумуляторної батареї необхідно відключити всі пристрої. Для продовження терміну експлуатації агрегату варто відключати його від мережі на період запуску і зупинки двигуна автомобіля.